Diskuse - Šachy Orel Opava

Datum: 29.03.2026

Vložil: Karel Hasík

Titulek: oddílový rapid

Pro ty, co nemají WhatsApp.

V úterý 7.4. se bude hrát oddílový přebor v rapidu. Začátek v 17:00.

Datum: 07.05.2026

Vložil: 100cuci_isOi

Titulek: 100cuci

100cuci review <a href=www.100cuci-9.com>100cuci review</a>

Datum: 07.05.2026

Vložil: 100cuci_qaEr

Titulek: 100cuci

100cuci alternatif <a href=100cuci-10.com>100cuci alternatif</a>

Datum: 07.05.2026

Vložil: 100cuci_zdoi

Titulek: 100cuci

100cuci promo code <a href=www.100cuci-8.com>100cuci promo code</a>

Datum: 08.05.2026

Vložil: 888starzuzbet_orPa

Titulek: 888starzuzbet

888 star bet <a href=888starz-bet2.com>888starz-bet2.com</a> .

Datum: 10.05.2026

Vložil: 888starzuz_wzPa

Titulek: 888starzuz

888 вход <a href=www.888starz-bet1.com/>www.888starz-bet1.com/</a> .

Datum: 22.03.2026

Vložil: Robert

Titulek: KP 10.kolo: Šachy Krnov A - Orel Opava A

Dnes hezký výsledek s 3.týmem tabulky. V Krnově hráno 4:4 a mohlo to být i lepší, ale asi i horší, takže spravedlivá remíza nakonec. Výhry Dan a Slovo, remízy Michal, Vítek, Jirka a Lukáš, prohry já a Adam. Příští závěrečné kolo máme derby se Slezanem za 3 týdny.

Datum: 15.02.2026

Vložil: Robert

Titulek: První výhra v KP !!!

Tak v 8.kole KP jsme se konečně dočkali. V zápase s TJ Baník Havířov ,,B ''jsme rozhodně nebyli favorité. Boje se rozběhli hned od začátku a že to teda dnes byl boj.
Hráli jsme od začátku bez Honzy, který doběhl z Ostravy s jazykem na vestě. Přišel jen o půl hodiny, takže mohl v pohodě začít. Dlouho se hrálo na všechny šachovnicích a pak najednou skončil Lukáš. Myslel jsem, že prohrál, ale on v miniaturce vyhrál. 1:0. Pak jsem dohrál já, když jsem přehrál soupeře a bylo to 2:0. Kousek po mě skončil hezky Slavo. Pěkně soupeře rozebral. 3:0. Ale co dál ? Nikde jsme na výhru nebyli. Ale dnes stál šachový bůh při nás. Soupeř od Michala spadl ve 39.tahu na čas. 4:0. Bod byl jistý, ale ještě daleko. Prohrál Vilda a pak Vítek. Naděje jsme vkládali do Honzy a ten nezklamal. Vybojoval remízu a tím pádem jsme vyhráli. Nakonec ještě Jirka mohl vyhrát, ale jen remizoval ve 100 tahové partiii a tak konečný výsledek 5:3 pro nás !!!

Datum: 11.01.2026

Vložil: Slavoj

Titulek: Orel B - Bruntál B 6-2

Dnešní zápas s rezervou Bruntálu nám vyšel.
Celkem rychle jsme vedli 3-0, když soupeři dávali opožděné vánoční dárečky v podobě celých figur zdarma - Leo, Vilda i Adam nepohrdli a brali rychle body.
Za tohoto stavu jsem si již dovolil uzavřít smír se svým dlouholetým bývalým spoluhráčem Milanem.
Jedinou pihu na kráse způsobil Danek, když přehlédl jednotahově figuru, ale to se stává i lepším borcům a Danek si to příště určitě vynahradí.
V divokých zápletkách v časových tísních soupeřů body vydolovali Petr a Jirka a zápas plichtou ukončil Kuře.

Tuto výhru jsme již potřebovali, neboť v posledních zápasech Áčko i Béčko dostávalo celkem bídu. Zvedli jsme si trochu sebevědomí a za týden hurá na Šenov a za dva do Krnova.

Datum: 04.01.2026

Vložil: Robert

Titulek: 5.kolo KP: BŠŠ Frýdek Místek D - Orel Opava A

Dnes jsme dostali čouda s přehledem ve Frýdku, když jsme nevyhráli ani jednu partii. Pouze 3 remízy byly málo a tak jsme po zásluze prohráli 6,5:1,5. Remizovat dokázali Lukáš, Vítek a Honza, zbytek prohrál. Jde vidět, že pokud nehrajeme v plné sestavě, nemáme moc šanci. A kdo ví, jestli by to pomohlo i tak k výhře. Takže za 14 dní máme další reparát. Díky všem za účast.

Robert

Datum: 07.12.2025

Vložil: Robert

Titulek: 4.kolo KP Orel Opava A : SK Orlová C

Tak dnes doma trochu divné utkání, možná to vidím trochu naštvaně hlavně kvůli sobě. Takové zápasy bych měl vyhrávat. Soupeři fakt stačí něco tahat a já už se nějak porazím sám.
Začali jsme v 9h klasicky, v 9:30 Slavo prohraný a první 2 desky remízy. Jako první desky to nemají vůbec lehké, nechtěl bych tam hrát. Ale jak vidíme, nejsme schopni bez výher porážet soupeře. Jsme v tom všichni. Nehrajeme zase tak špatně, ale něco nám chybí ke konečnému vítězství. Máme za sebou 4 kola, výher jako šafránu. Dobře, asi spadneme, ale do toho jsme s tím šli. Pojďme od nového roku do toho šlápnout a trochu více ty naše soupeře potrápit. Porážka 2:6 je trochu krutá, ale je to prostě tak. Máme ještě dost kol ukázat, že něco umíme. No a když to nevyjde, tak se svět nezblázní. Nemůžeme ale dávat na jakékoli desce (včetně mne) remízy 30 min po začátku, když kolega už je prohraný a nikdo nestojí na výhru. Děkuji všem za účast a v lednu začínáme hned někdy první víkend. Klidně uvítám nějaký nápad, jak to udělat, abychom byli příště lepší.

Datum: 23.11.2025

Vložil: Robert

Titulek: 3.kolo KP - Chyběl jen kousek štěstí

Dnes jsme přijeli ke 3.kolu KP do klubovny šachistů Slavoj Poruba, když nám los přisoudil jejich dosud neporažený ,,E'' tým. Zároveň se tam hrála taky liga, takže někteří jsme mohli odkoukat zajímavá zahájení. Nevedli jsme si vůbec špatně a k bodům bylo tentokrát hodně blízko. Ale chyběl nám ten pověstný kousíček štěstí a prohráli jsme s domácími 4,5:3,5. Myslím ale, že jsme se drželi velmi dobře všichni a moc děkuji za bojovnost. Nikdo nic nevypustil a bojovalo se až do konce. Děkuji všem a za 14 dní zkusíme překvapit Orlovou doma.

Datum: 09.11.2025

Vložil: Robert

Titulek: 2.kolo KP. Orel Opava A - ŠK Ostrava Jih A. 2:6

Dnes k nám přijel soupeř z nejtěžších, ne-li nejtěžší z KP vůbec. Ale to ukáže až čas. Soupeř už byl v 8.15 u klubovny a v podstatě mi pomáhali odemknout :-). Tak byli natěšení. My jsme se sbírali jak švábi na pivo, ale nakonec to klaplo a v 9h se mohlo začít. Když jsem viděl sestavu soupeře, bál jsem se, že dostaneme kanára. Řekl bych ale, že i když jsme dostali celkem kotel, tak bojovnost jsem teda cítil obrovskou. Ze začátku to vypadalo bledě. Jediný Michal rozehrál výborně a na výhru. Nejhůře jsem začal já. Zahájení jsme podcenil a ani jsem se nerozkoukal a byl jsem o pěšce méně. A hlavně prohranou pozici. A to nebylo ani 10. No nic říkal jsem si, viděl jsem přechod do horší koncovky s výměnou dam a figur, než aby mě soupeř zmasakroval úplně. TAk se taky stalo. Mezitím byl zamnou Lukáš, že asi zdechneme všichni a já mu říkal, že jednou určitě :-). Ale bojoval jsem dál. Kluci na 1.a 2.desce řekl bych zázračně remizovali a já jsem se dostal do hry. Byla to těžká pozice, můžete kouknout taky na fotku na whatsup. Podařilo se mi soupeře přepočítat a získal jsem po výměnách pěšce zpátky. Soupeř remízu i tak nechtěl. Říkal: ,,až do holých králů'' :-). Pak prohrál Vítek a Honza. Na výhru stál stále jen Michal, ale už trochu přetáhl strunu. Soupeř se zkonsolidoval a lepil to na všech frontách. Bohužel ve chvíli, kdy jsem už viděl jasnou remízu jsem vlezl hloupě do léčky. Ale musím přiznat, že jsem to neviděl. Hlídal jsem soupeřova pěšce do dámy věží na 4 řadě a na té samé řadě jsem měl pěšce na a sloupci a utíkal jsem taky do dámy. Plán byl obětovat věž na 8 řadě za pěšce a pak už by mi věží nechytal mého pěšce krytého králem. Jenže jak jsem tak krásně stál na té 4.řadě a spěchal králem k pěšci, vlezl jsem králem na 4.řadu mezi věž a pěšce. Neviděl jsem taktiku, že mi věží svázal moji věž a krále a tím pádem už jsem neudržel toho pěšce. Vzal jsem tedy věž a on si udělal dámu. A ještě tak blbě, že to bylo se šachem a další tah jsem přišel o věž.Takže bohužel a jen ponaučení si člověk může z toho vzít. Pak remizoval Slavo a už bylo jasné, že prohrajeme. Jirka pak po velkém boji pozičně prohrál. Dohrával Michal a pěkně nás vycukal až do 14:30 :-). Nakonec hráli se soupeřem na minutě a skončilo to remízou v dámské koncovce. Na soupeře jsme dnes neměli a zkusíme zabojovat za 14 dní, kdy jedeme hrát do Poruby. Děkuji všem nejen za účast, ale i za velkou příkladnou bojovnost. Ono kdybychom nechali hrát další 2 silně Poláky, byli bychom více konkurenceschopní, ale to už by nebyl ten pravý Orel.

Datum: 09.11.2025

Vložil: Slavoj

Titulek: Re: 2.kolo KP. Orel Opava A - ŠK Ostrava Jih A. 2:6

Přesně tak Roberte, než platit peníze nějakým žoldákům, raději se ctí prohrát. A když se někdy vyhraje, o to pak ta výhra chutná lépe.

Datum: 19.10.2025

Vložil: Robert

Titulek: 1.kolo KP: ŠO Karviná A - Orel Opava A 4:4

Dnes jsme si po dlouhé době opět zahráli Krajský Přebor. Pro mnohé z nás to byla premiéra i osobní. Ráno jsme spíše odhadovali čas dojezdu do Karviné, ale možná jsme mohli vyjet i dříve. Zvláště, když Vítek doma snil o velké výhře a nemohli jsme ho vzbudit :-). Ale podařilo se a nakonec jsme obě auta šťastně dojeli asi v 9:05 do Karviné. Domácí nás už čekali v dobré náladě a tak mohly začít boje na šachovnicích. Jak se dalo čekat, nebylo to jednoduché. Po 2 hodinách jsem skončil já, když už jsem byl v koncovce a soupeř přijal moji nabídku remízy. Určitě se to dalo hrát dále, ale vůbec jsem se na to necítil. A než to klukům pokazit, tak raději takto. Další remíza se zrodila na 4.stole kde hrál Jirka. Byla to taková mrtvá remíze v podstatě od začátku až do konce. V těch chvílích to s námi ani nevypadalo dobře, protože po chybě prohrál Vítek a prohraný byl v tu chvíli taky Lukáš na jedničce. Na zadních deskách domácí vycítili šanci a začali nabízet remízy. Všem. Nikdo ale vzhledem k vývoji nepřijal. Až potom Slovo na 8.desce přijal asi po třetí nabídce remízu, ale tam by to stejně hrál na sílu. Danek jako jediný stál z nás lépe. Pak se ale začaly dít věci na první desce. Lukášův soupeře nepokračoval správně, neustále něco vymýšlel a hlavně u toho spal. Tak se stalo, že v útoku na slabého Lukášového krále se zamyslel a spadl na čas :-). To byl teda šok. Najednou to bylo vyrovnané a dohrával ještě Adam, Kuře a Danek. Adam měl opět svoji časovku a Dámu proti dvěma věžím. No bylo to napínavé jak trenky, ale nakonec remíza, kdy ani jeden ze soupeřů nemohl protlačit svoji vůli. V nejhorší chvíli udělal v koncovce střelců a pěšců chybu Honza a prohrál. Naštěstí Danek dobře zhodnotil svoji pozici v koncovce a vyhrál na lepšího střelce proti jezdci. Takže při našem první utkání v KP bereme bod a jsme za něj rádi. Asi jsme mohli získat více, nebo taky více ztratit, ale buďme pokorní a jdeme dále. Děkuji moc za bojový výkon, to mužstvo má velmi dobrou atmosféru. Těším se s vámi na další zápas za 3 týdny, kdy budeme hrát doma.

Robert

Datum: 12.10.2025

Vložil: Slavoj

Titulek: Orel B - DB B 5-3 aneb překvapivá výhra na úvod

Byl jsem požádán naším kapitánem B týmu Milošem, jestli bych nenapsal kratičký článek o průběhu zahajovacího zápasu sezony proti Dolnímu Benešovu. Takže pojďme na to.

Soupeř přijel v silné sestavě a před utkáním jsem si říkal, že bodík by byl dobrý. Nakonec po super výkonu bereme všechny tři.

Hlavní základ k nim položil Honza Petkov (8), když paní Jitku připravil o kvalitu a s realizací převahy si poradil na výbornou. 1-0

Remízou pak skončily partie na 4. a 6. stole, ve kterých jsme já a Miloš přijali nabídky remíz od svých soupeřů - já jsem byl spokojen s půlbodem proti Markovi Weczerkovi a Miloš už měl vykosenou desku v rovině. 2-1

Drtivým útokem zakončil svou partii na 1. stole Lukáš. Soupeře celkem slušně zmáčknul a v závěru jeho věže vletěly na 7. a 8. řadu soupeře a tam v jeho řadách způsobily pěkný masakr. Parádní výkon. 3-1

O další půlbodík k třem bodům nás posunul Vilda. Sice získal 2 pěšce, ale soupeř se jej jal nepříjemně šachovat dámou na odhaleného krále, a tak raději dal parti za remis. Asi to bylo vyhrané, ale s těžkým soupeřem dobrá plichta. 3,5-1,5

Výhru nám zajistil po dlouhé době partii hrající Jirka Klobouk. Nutno říci, že o jeho partii jsem ze svého lacikého pohledu měl v průběhu největší obavy. Aktivní věže soupeře mu nepříjemně zatápěly a kdyby Tomáš převedl věž po a sloupci na druhou řadu, asi by měl Jirka velké problémy. Nakonec k tomu nedošlo a pod vidinou pseudo útoku soupeř zahrál tak nešťastně, že dostal koněm vidle na krále a věž a bylo po hře. 4,5-1,5

S vědomím týmové výhry v kapse dohrával svou partii Jirka Pardy ml. Oba soupeři přežili oboustrannou časovku (Jirka udělal 40. tah s 2 sekundami na hodinách) a v koncovce lehkých figur to nakonec dali za remis. 5-2

Zápas se dohrával v souboji mladých borců na 2. stole. Náš Adam v oboustranné časové tísni odmítl opakování tahů a nabídku remízy a pokračoval. I když nakonec ve vzniklé věžové koncovce po boji partii prohrál, tak se mi líbilo to nastavení - prostě hraju až do konce tvrdě na výhru. Takže i když to teď nevyšlo mám za to, že to zase Adam bude hrát stejně nekompromisně. 5-3

Tři body jsou krásné, ale nesmíme se nechat ukolébat, neboť v dalším kole jedeme na horkou půdu do Hrabyně a ze zkušenosti je známo, že tam odtamtud se body nevozí snadno.

Datum: 17.08.2025

Vložil: Adam

Titulek: Šachová výprava do Rakovníku

Jeden sluncem prozářený srpnový týden jsem si společně s mými kamarády Dominikem Klapuchem a Vojtou Jurokem vyhradil na šachový turnaj v malebném městečku ve středních Čechách.

Na úvodní kolo mi připadl Jiří Žák (1754), zkušený hráč z Velvar. Černými figurami se mi podařilo pana Žáka přehrát strategicky a kombinačně zakončit s věží navíc.

Nedělní dvoukolo začalo téměř šestihodinovým maratonem s Pavlem Lavrinčíkem (1745). Výhoda se před čtyřicátým tahem přelévala ze strany na stranu, ale po časové kontrole byl můj úkol jasný - bránit zřejmě prohranou koncovku s věží, střelcem a čtyřmi pěšci proti dámě a pěti pěšcům. Pan Lavrinčík si však nevšiml třetího opakování pozice a remíza byla na světě.

Odpolední partie se již nesla v úplně jiném duchu. Los mi přidělil spolubydlícího Dominika (1885), se kterým jsem rychle remizoval.

Následující kolo s Pavlem Padevětem (1822) bylo více než divoké, a po promarněné výherní kombinaci jsem byl najednou pod nátlakem na šachovnici i na hodinách, ale protentokrát jsem byl zachráněn věčným šachem protivníka.

V pátém klání na mě čekal pevný soupeř - KM Miroslav Picek (1923), a to ještě s nevýhodou prvního tahu. Už první tah mě vyvedl z míry, a přesto jsem odvážně zvolil zahájení, které jsem v životě nehrál - Benoni. Stabilní výhodu bílého jsem přerušil až smrtelnou obětí jezdce se ziskem figury.

V šestém kole mě rovněž překvapil KM Roman Švarc (1978), jehož ostrá Aljechinova obrana mě donutila k hlubokému zamyšlení, nicméně se mi podařilo chaotickou pozici zjednodušit a vyhrát technicky vyhranou koncovku.

Má sedmá výzva byla tou zatím nejtěžší. KM Marek Pokrupa (2131) mě po pěti a půl hodinách strategicky umačkal a vezl si domů zasloužený bod. Po náročném klání jsem ještě dostal hned několik užitečných rad a poznatků, takže jsem byl vděčný i za tuto nepovedenou partii.

Říká se, že rozhodují poslední dvě kola. A opravdu tomu tak bylo i v tomto případě. Nastal tedy souboj s vrstevníkem Václavem Budilem (1899), ve kterém jsem získal iniciativu již z výkopu, a tu jsem dokázal proměnit v matový útok.

A tak přišlo poslední losování. V páteční večer mi na obrazovce svítila první šachovnice, a soupeř? FM Tomáš Vojta s ratingem 2344.

Noční příprava již nepřicházela v úvahu, a tak jsem musel doufat, že mě soupeř v sobotu nezaskočí.

Ráno jsem však zaskočen byl, a to nabídkou remízy, která soupeři zajišťovala vítězství Jiráskova memoriálu. Rozhodl jsem se nepokoušet štěstí a přijal jsem dělbu bodu.

Celkově jsem tak uhrál 6 bodů z 9, umístil se na 4. místě z 47 hráčů, překonal bariéru 2000 Elo, a hlavně získal cenné zkušenosti i příjemné vzpomínky.

Zde přikládám odkaz na výsledky: https://s2.chess-results.com/tnrWZ.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=11&SNode=S0&tno=1176985

Adam

Datum: 17.08.2025

Vložil: Robert

Titulek: Re: Šachová výprava do Rakovníku

Super výkon Adama, gratulace veliká. To byla i nějaká cena ne ? Proč nakonec nehrál ten Martin Pardy ?

Datum: 17.08.2025

Vložil: Vitek

Titulek: Re: Šachová výprava do Rakovníku

Gratuluji skvela prace

Datum: 17.08.2025

Vložil: Jirka ml.

Titulek: Re: Šachová výprava do Rakovníku

Gratuluji k výbornému úspěchu a krásnému 4. místu. Sledoval jsem tvé výkony a držel palce. Dominik myslím může být taky se svým 10. místem spokojen.

Záznamy: 121 - 140 ze 312
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>