Takže na Bílovec se už můžete hlásit. Já už jsem to udělal. Jsem zvědavý, kolik nás tam letos bude :-). Počítám do auta s Jirkou, Adamem, Vildou a Honzou Petkovem. Pokud by někdo nechtěl jet, dejte vědět, ať můžu vzít někoho jiného. Předběžně říkal, že pojede Vítek a Danek, takže bude další auto s volnými místy.
Diskuse - Šachy Orel Opava
Datum: 20.12.2022
Titulek: Vánoční oddílový přebor v Blitz šachu
Dnes proběhl v klubovně tradiční oddílový přebor v blitz šachu. Byla super atmosféra a myslím, že všichni si zahráli dost a dost. Přeborníkem pro tento rok se pak stal trochu překvapivě, ale zaslouženě Danek. Druhý byl pak Jirka Pardy ml. a třetí moje maličkost. Taky trochu překvapivě byl až čtvrtý Vítek, ale ono to celkově bylo dost vyrovnané. Věřím, že si všichni dobře zahráli a za rok to zkusíme Dankovi zase vzít :-).
Datum: 18.12.2022
Titulek: 5.kolo KS proti Kravařím
Dnes povinná trochu utrápená, ale těžce vybojovaná výhra.
Děkuji všem za účast a hlavně bojovnost, když jsme to nevzdali ani když to s námi nevypadalo dobře. Nakonec tedy 5:3 a pár řádek pošlu k vydání Vítkovi.
Datum: 18.12.2022
Titulek: Re: 5.kolo KS proti Kravařím
Mám naprosto stejný názor. Výsledek mohl být naprosto obrácený, když Pavel naprosto jasná prohra a místo ní celý bod a já taky za remiz naprostá spokojenost.
Datum: 18.12.2022
Titulek: Re: 5.kolo KS proti Kravařím
Se štěstím to bylo. Už jsem ani nevěřil že to dáme. Bylo vidět že v základní sestavě můžou být nebezpeční. Pavel typická blickařska haluz. Vilda spolehlivě. Mě to soupeř usnadnil, už někdy kolem 11 tahu to mohl vzdát. Danek jistá remíza, ale ať už se znova neopakuje ty víš co. Škoda Adama, hraje pěkné šachy, ale moc pomalu, ale ono to příjde. Robert utekl z lopaty
Datum: 19.12.2022
Titulek: Re: 5.kolo KS proti Kravařím
Tak, jak už bylo napsáno. Zajímavý a bojovný zápas! Jirka a Vítek velmi zkušeně, zasloužené vítězství. Pavlík = štěstí, haluz, zázrak! Remízky vybojované, ale pěkně. Mládež chce vice času, rozhodně perspektivní. Tři body pod stromečkem nám určitě sluší!
Datum: 20.11.2022
Titulek: Článek je umístěn
Nevadí. Je dobře, že hrál Vilda na výhru, když to tak cítil. Někdy to prostě neklapne, ale jen tak se člověk zlepšuje, když se toho nebojí.
Datum: 20.11.2022
Titulek: 3.kolo KS
Dnes jsme po bojovném výkonu prohráli v Rýmařově 3,5:4,5. Mohli jsme brát i bod, ale štěstěna se tentokráte obrátila zády k nám. Článek pošlu později.
Datum: 14.11.2022
Titulek: 3.kolo OP
Hráli jsme důležité utkání ve Vítkově, kde je půda vždy horká. Podali jsme bojovný výkon, mladí se snažili a Jirka Pardy ml. profesionální výhra. Měli jsme i štěstí, ale tři body jsou doma.
Datum: 08.11.2022
Titulek: Jako na houpačce
Věděl jsem, že soupeř je houževnatý a dobrý a to se i potvrdilo. Po zahájení jsem stál lépe, ale cesta do obrany Mirka byla složitá. Když se uchýlil jen k opakování tahů, nechtěl jsem se s tím smířit a tak jsem , pro jistotu, zahrál nebetyčnou kravinu, což mne stálo pěšce, ale mohla to být i celá partie. A pak to začalo. Soupeř pod dojmem převahy nehrál přesně, ztrácel drahocenný čas, což se ukázalo jako rozhodující. Posledních 20 tahů jsem hrál na minutě, ale ještě jsem stihl vymyslet plán a doputoval jezdcem až k soupeřově králi. Byl jsem překvapen, že na to vůbec nereagoval a stále postupoval pěšcem do dámy v domění, že je vyhraný. Ovšem , když zjistil, co se vlastně stalo a nelze pokrýt mat nebo odevzdat dámu, souboj vzdal. Až mi ho bylo líto, ale o tom jsou šachy. Krásná a krutá partie současně.
Datum: 08.11.2022
Titulek: Re: Jako na houpačce
Je to přesně tak Vildo, partie končí až podepsáním partiáře a zastavením hodin. Podle ostatních výsledků bude letošní ročník vyrovnaný a tak ty 3 body z Hrabyně můžou pro nás mít velkou cenu. A je jednou o kolik jsme vyhráli. Souhlasím s Jirkou, že jsme hráli bojovně a já jsem rád, že jsem na tento zápas vzal tuto sestavu. Díky všem za účast a bojovnost.
Datum: 07.11.2022
Titulek: Moje remíza
Předvedli jsme v Hrabyni hezký bojovný výkon a se štěstím vyhráli. Já analyzoval moji partii a byla to od zahájení, pak ve střední hře a prakticky až do konce tupá remíza. Ale soupeř mi ji nechtěl dát a pořád něco zkoušel. Až pak trošku asi podcenil situaci a už jsem ho začal zkoušet já. A závěr musel hrát naprosto přesně, což se ale nestalo. Skoro po 5 hodinách hry v 57. tahu zahrál špatně koněm a dal mi šanci na výhru, kterou jsem bohužel nevyužil a v dalším tahu taky ne a skončili jsme partii s holými králi :) Naštěstí nám i ta remíza stačila ke 3 bodům.
Datum: 06.11.2022
Titulek: články
doplnil jsem články OP s Benešovem a dnešní KS v Hrabyni
Datum: 07.11.2022
Titulek: Re: články
Vítku vyhoď na hlavní stranu zase odkazy na soutěže, ať se tam hned můžeme taky podívat. Díky.
Datum: 06.11.2022
Titulek: utkání 2.kola KS v Hrabyni.
Dnes jsme utrpěli výhru v Hrabyni 4,5:3,5 a to hlavně díky těm, kteří dokázali bodovat naplno :-). A to byl poprvé Honza a taky rozhodující bod ukořistil Vilda. Více napíši asi zítra.
Datum: 16.10.2022
Titulek: 1.kolo KS
Tak dnes jsme sice dostali latu na Slezanu 7:1, když jsem remizoval já a Jirka Pardy. Zbytek prohrál. Vzhledem ELO převaze to není zas tak překvapivé, ačkoli nějaký bodík jsme jim mohli ještě uzmout. No nevadí, první vyhrání z kapsy vyhání a příští zápas jedeme do Hrabyně pro 3 body.
Datum: 17.10.2022
Titulek: Re: 1.kolo KS
Byli jste nám důstojným soupeřem, ale měli jsme mnohdy více štěstí, než rozumu. Výsledek je krutý. Průběhu zápasu by slušelo něco ve stylu 5:3 pro Slezan. Držte se v dalších kolech, derby nesmí v KS chybět!
Datum: 17.10.2022
Titulek: Re: Re: 1.kolo KS
Díky Martine, hlavně že jsme si dobře zahráli. Ať se vám daří celou sezónu ! Myslím, že spadnout bychom neměli :-). Vidím to na klidný střed tabulky :-).